Centralna Komisja edukacyjna

mÓJ mAŁy śWiat


Co piaty uczeń oblał mature

Aż 20 procent maturzystów oblało egzamin dojrzałości - dowiedziała się nieoficjalnie IAR. Oznacza to, że co piąty uczeń nie zdał przynajmniej jednego z egzaminów. Po południu Centralna Komisja Egzaminacyjna ma podać oficjalne wyniki matur w całej Polsce.

W ubiegłym roku matury nie zdało 13 procent uczniów, w tym roku już 20 procent. Stało się tak prawdopodobnie dlatego, że w tym roku nową maturę po raz pierwszy pisali absolwenci techników i liceów uzupełniających i to oni zaniżyli wyniki. Tegoroczną maturę pisało 420 tysięcy uczniów. Każdy z nich ma jutro poznać wyniki swoich prac. Według informacji IAR, najlepiej wypadła Małopolska, najgorzej opolskie.

Od wyników matur nie ma odwołania. Uczniowie będą mogli jedynie obejrzeć swoje prace, pod warunkiem, że złożą odpowiedni wniosek w okręgowych komisjach egzaminacyjnych.


http://wiadomosci.gazeta....kad=rss&wv=0000

Znane są wstępne wyniki tegorocznych matur w regionie.W powiecie sępoleńskim zdało 81,5 procent.


Najlepiej w powiecie brodnickim, najgorzej w sztumskim, a w naszym regionie średnio -Centralna Komisja Egzaminacyjna w Gdańsku ogłosiła wstępne wyniki tegorocznych matur w województwach pomorskim i kujawsko-pomorskim.
Najlepszy wynik osiągnęli maturzyści ze szkół brodnickich-; egzaminy zdało tu prawie 92 procent abiturientów.
Średnio na ich tle wypadły szkoły z naszego regionu. W powiecie tucholskim egzamin dojrzałości zdało 82,7 procent abiturientów, w sępoleńskim 81,5 procent, w chojnickim 79,8, w kościerskim 79,7, w bytowskim 75,8, a w człuchowskim 75,3 procent.
Tradycyjnie już najlepiej wypadły licea ogólnokształcące, a najgorzej uzupełniające.
"Wyniki tegorocznych egzaminów są podobne do tych z lat poprzednich", mówi Irena Łaguna dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku.
Pozostali maturzyści, którym teraz powinęła się noga, mogą przystąpić do egzaminu za rok. Będą wtedy jednak zdawali maturę już według nowych zasad - z obowiązkowym językiem polskim, językiem obcym i matematyką.

Źródło:weekend.petrus.pl


Prace maturalne były błędnie sprawdzone

Błędy w ocenie matur z angielskiego wkradły się tylko w Małopolsce. Centralna Komisja Egzaminacyjna nie odebrała sygnałów o kłopotach w innych częściach kraju - takie słowa usłyszała reporterka RMF FM Agnieszka Witkowicz w Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Według gazety "Polska", w Małopolsce już w dwunastu przypadkach okazało się, że wyniki zostały przez pomyłkę zaniżone. Trwa weryfikacja kilkudziesięciu prac. Chodzi o całą partię papierów, które po prostu zostały źle wczytane do skanera. Kto ma wątpliwości, może poprosić o wgląd w swoją pracę. I odwołać się od wyniku.

Jak się dowiedzieliśmy w Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, takie reklamacje są uwzględniane tylko w przypadku, gdy sprawdzający pracę pomylili się w liczeniu punktów, albo przegapili jakąś odpowiedź. Niestety, odwołania dotyczące treści wypowiedzi, czyli tak zwanego klucza są rozpatrywane negatywnie.


Źródło:
http://www.rmf.fm

Ciekawostka taka...

będzie specyficzna bo matematyka obowiązkowa dojdzie ; p
ale o tym jest już temat.

jak się czujecie z innych przedmiotów ?
co zdajecie ?
jaki temat z polskiego ?
no wszystko ; p

a i na początek takie cuś ; p


"Metro": Dramat, masakra - tak o przyszłorocznej maturze mówią nie tylko licealiści, którzy będą się z nią zmagać, lecz także nawet ich nauczyciele.
Centralna Komisja Egzaminacyjna tak zaplanowała egzaminy, że ci, którzy wybiorą poziom rozszerzony, będą zdawać dwa egzaminy jednego dnia. Albo w sobotę - zauważa gazeta. Co będzie robił ambitny maturzysta 4 maja 2010 o 9 rano? To, co cała reszta - pisał egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym. Tyle że kiedy jego koledzy pójdą do domu odpocząć, on poczeka do godziny 14, a potem siądzie do kolejnego testu z polskiego - tym razem na poziomie rozszerzonym. To samo dotyczyć będzie wszystkich maturzystów, którzy zdecydują się pisać trudniejszy egzamin: rano egzaminy podstawowe, po południu rozszerzone. Co gorsza, egzaminy z przedmiotów, które zdawać będą absolwenci klas dwujęzycznych, odbędą się w... sobotę.

Harmonogram przyszłorocznych matur wywołał burzę, uczniowie i nauczyciele zażądali od Centralnej Komisji Egzaminacyjnej wyjaśnień. I Komisja wyjaśnia. Na jej stronie internetowej pojawił się komunikat o tym, że zmiany w organizacji matury są konieczne, bo MEN zmieniło przepisy.

Szczegóły w dzisiejszym wydaniu gazety "Metro".

Centrum Edukacyjne Ratio zaprasza na kursy przygotowujące do egzaminu maturalnego:


Język polski

Język niemiecki

Język angielski

Matematyka

Geografia

Historia

WOS

Biologia

Chemia

Fizyka


Zajęcia od października 2009r. do kwietnia 2010 r.

Zapisy do 24 września 2009r. pod numerem tel. 664-709-879 lub w biurze od poniedziałku do piątku od 16.00 do 18.00

Atrakcyjne ceny - już od 8 zł za godzinę lekcyjną !


Egzamin maturalny to jeden z najważniejszych egzaminów w życiu. Jego wynik zadecyduje, na jaką uczelnię masz szansę się dostać. Dzięki naszym kursom uporządkujesz, poszerzysz i sprawdzisz swoją wiedzę.

Oferujemy:

* przygotowanie do matury
* przygotowanie do egzaminów na studia
* lekcje prowadzone przez doświadczonych nauczycieli, egzaminatorów OKE
* program kursów dostosowany do standardów wymagań edukacyjnych publikowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.
* przyjazną atmosferę nauki


Zapraszamy !

Centrum Edukacyjne Ratio
ul. Dworcowa 28 ( II piętro)
44-100 Gliwice
tel. 664-709-879

Sukces instruktorki z MDK

Lubinianka, Lidia Głodowska - prowadząca sekcję teatralną w Młodzieżowym Domu Kultury, została jedyną na Dolnym Śląsku laureatką 38 Ogólnopolskiego Konkursu „Bliżej Teatru -Teatr 2005".

Centralna Komisja przyznała Lidii Głodowskiej tytuł instruktora roku. - Nagroda jest miła ale nie najważniejsza – mówi Lidia Głodowska. - Najważniejsze jest to, że robimy tutaj teatr, taki bez zbędnych rekwizytów, scenerii, taki prawdziwy.

Obecnie w MDK prowadzone są zajęcia z pięcioma grupami wiekowymi. Występy młodych ludzi będzie można oglądać w styczniu w Młodzieżowym Domu Kultury przy ulicy Komisji Edukacji Narodowej.

Próbna matura z Biologii Marzec 2008 przygotowana przez Centralną Komisje Egzaminacyjną lecz nie publikowane przez nią - Skan szkolnej kopii...
Rozmiar jedynie 4 mb :)

Link:
http://rapidshare.com/files/10028131....Up.Czyzyk.rar Hasło:
DMF

Powered by wordpress | Theme: simpletex | © mÓJ mAŁy śWiat