Rola i zadania opiekuna DPS

mÓJ mAŁy śWiat

Zapewne wielu z was jest zaciekawionych i zaintrygowanych postacią Druida. Ja również podziwiam ich ideologię pełnienia służby naturze, niesienia pomocy innym. Możliwe, że graliście nimi w grze World of Warcraft, a może i nie. Postaram się więc przybliżyć wam trochę sylwetki Druidyzmu, czyli jak, co, gdzie, kiedy i dlaczego ;)

Druidyzm w WoW ma początki jeszcze za życia największego i najznamienitszego z Druidów, Cenariusa. Ów Cenarius nauczył ścieżek Druida grupę humanoidalnych istot zamieszkujących Kalimdor, Taurenów. Wielu powiada, iż "ojciec Druidów" był zaprzyjaźniony z Taurenami, co skłoniło go do ich edukacji. Po tym jak Cenarius został zabity, jego rolę przejął najlepszy jego uczeń, Malfurion Stormrage. Malfurion także uczył Taurenów, a Ci później połączyli się "braterstwem krwi"* z Nocnymi Elfami.

Każda zrzeszona organizacja "Strażników Natury" miała swojego patrona i opiekuna. Wielu wybierało Cenariusa, dlatego też nazywamy go dziś "Patronem Druidów". Jednak wybieranie patrona było czymś więcej, Druidzi z poszczególnej organizacji upodabniali swoje naturalne przemiany do swoich patronów.

Formy i talenty

Druid jako klasa w WoW jest hybrydą, może być healer'em*, dps'em* i tankiem*. Jak widać klasa wszechstronna, wymaga jednak dużo wprawy o czym na własnej skórze mogłem się przekonać.
Może on zamieniać się w zwierzęta po osiągnieciu odpowiedniego poziomu doświadczenia.

Wyróżniamy następujące przemiany :

- Bear form - forma niedźwiedzia, podnosi w znacznej ilości armor. Od 10 poziomu
- Aquatic form - forma pływająca, nie trzeba oddychać pod wodą, dodatkowo szybsze pływanie. Od 16 poziomu
- Cat form - forma czarnej pantery lub lwa, może używać ukrycia w cieniu i zadawać duże obrażenia. Od 20 poziomu
- Travel form - forma centkowanej pantery, pozwala na szybkie pokonywanie odległości (+40% speed). Od 30 poziomu
- Dire Bear form - ulepszona wersja Bear form. Od 40 poziomu
- Moonkin form - (talent w balance) forma wspomagająca spellowanie.
- Tree of Life form - (talent w balance) forma drzewa, daje bonusy do leczenia.
- Flight form - forma latająca (60% speed) działająca tylko w Outland. Od 68 poziomu
- Swift Flight form - ulepszona wersja Flight form (280% speed). Można ją zdobyć po serii zadań, wymagany riding skill 300. Od 70 poziomu


Druid posiada drzewka talentów Balance, Feral oraz Restoration.

Balance - talenty te wpomagają Druida w zaklęciach, co czyni go podobnym do magów lub priestów z talentami w shadow. Bardzo przydatnym w tym buildzie jest umiejętność Moonkin form. Od wejścia TBC Druidzi w balance mogą być spellcaster dps'ami.

Feral - Druid koncentruje się na przemianach w formy zwierzęce. Talenty te wspomagają druida w tankowaniu oraz walce w zwarciu (melee z ang.) Według wielu najlepsze drzewko do levelowania.

Restoration - wspomagają leczenie. Druidzi z talentami restoration są często szukani do pomocy w instancjach. Przydatne do tego drzewka jest Tree of Life form, dające bonusy do leczenia etc.

Buildy możecie znaleźć np. na www.wowwiki.com

Informacje ogólne


Druidami w WoW mogą być tylko Nocne Elfy w Alliance oraz Taureni w Horde.

Mogą oni ubierać tylko cloth oraz leather. Nie mogą używać tarcz oraz dwóch jednoręcznych broni jednocześnie.

Mogą walczyć następującymi brońmi :

- Staff
- 1h mace
- 2h mace
- Dagger
- Fist weapon
- held in off-hand

Organizacje

Wyróżniamy wiele zrzeszeń druidów. Każde z nich ma innego patrona, inne cele, a ich poglądy niekiedy się różnią. Oto lista :

* Plagueshifters
* Cenarion Circle
* Cenarion Expedition
* Druid magi
* Druids of the Wild
* Druids of the Antler
* Druids of the Grove
* Druids of the Claw
* Druids of the Talon
* Druids of the Fang

U każdej z nich możemy zdobyć reputację, nagrody w każdej oragnizacji są inne i często bardzo przydatne.Podsumowując, Druidzi są strażnikami natury, którzy podążają mądrością Cenariusa i innych przodków. Są tajemniczymi, mądrymi, prawymi oraz przyjaznymi stworzeniami, którym zawdzięczamy piękno natury. Jako klasa w WoW jest hybrydą tanka, dps'a i healera. Jak każda hybryda jest bardzo wszechstronny co czyni go trochę trudniejszą klasą do opanowania. Druidzi jako jedyna klasa posiada teleport do Moonglade, przystani wszystkich strażników natury. Nie istnieje tam konflikt Hordy i Sojuszu, jest tylko harmonia. Dążący do idealnej równowagi natury, są bardzo intrygujący, co sprawia, że tak wiele osób wybiera ścieżkę strażnika natury. Ciekawym faktem jest to, iż Druidzi naprawdę istnieli. Byli kapłanami i duchowymi przywódcami w kulturze celtyckiej

Powered by wordpress | Theme: simpletex | © mÓJ mAŁy śWiat